Fotonäitus "Ballett, silmast silma"

Ürituse algus: 11.11.2018
Ürituse lõpp: 10.02.2019

Narva linnuse torni 5. korrusel on 11. novembrist fotofestivali „Narva sügis 2018“ raames avatud Läti fotograafi Eiženia Freimane näitus „Ballett, silmast silma“.

Läti fotograaf Eiženia Freimane oli üle 20 aasta Läti Rahvusooperi- ja Balletiteatri fotograaf. Tema ema Anna Priede oli selle teatri priimabaleriin, jättes ereda jälje Läti Vabariigi kultuurilukku. Näitus „Ballett, silmast silma” jutustabki elust lavakunstis ja on peale selle ka perekonnalugu.

Anna Priede endast: „1937. aastal lõpetasin balletikooli, tantsides eksamil valget luike „Luikede järve“ teises vaatuses. Selles balletis tantsisin terve elu ja ka minu viimaseks etenduseks 1962. aastal oli „Luikede järv““.

Eiženia jooksis lapsena sageli teatrisse ema juurde või draamateatrisse seal töötanud tädi juurde. Isa oli see, kes tekitas huvi fotograafia vastu, mis sai terve tema elu sisuks.

Näituse kuraator: Valeri Boltushin