MUUSEUMIÕPE

MUUSEUMIÕPE

LASTEAED JA ALGKOOL

Esimesed sammud kunstigaleriis 

Tutvumine Kunstigaleriiga, kus elab lahke galeriivaim, kes hoiab korda ja täidab soove. Vaatame maale, mängime ning kunstistuudios joonistame esimese šedöövri.

Avastuste rada. Maastikumaal

Aeg on minna reisile! Uitame maastikumaalide kompositsioonide radadel ja tutvume žanri erinevate liikidega. Kunstistuudios loome oma maastiku.

Kivistunud elu. Skulptuur

Tutvume skulptuuridega, nende eripärade ning erinevate materjalide töötlemise viisidega. Kunstistuudios loome skulptuure.

Jäädvustatud näod. Portree

Vaatame vanu rasketes raamides portreid, nende detaile ja kompositsioone. Tutvume „ratsaportreega” ja õppime leidma „paaris-” ja „paraadportreid”. Stuudios joonistame ajaloolise portree.

Talvemuuseum ja päkapikkude õpitoad

On alanud jõuludeks ettevalmistamise sagin ja on aeg valmistada kingitusi, kuuseehteid ja kodukaunistusi.

Kunstigaleriis satuvad lapsed tõelisesse talvemuuseumisse, kus neid ootavad päkapikkude abilised et viia nad meie töökodadesse. Siin käivad lapsed koos abilistega päkapikkude jälgedes, õpivad kunstiteostes üles leidma jõulusümbolid ja märke. Peale selle korraldavad päkapikud värvilist lumesõda, ennustavad, mängivad ringmänge ning kostitavad teega.

Igaüks meist unistab jõuluimest, seiklustest ning kingitustest. Ka Kunstigalerii ootab lapsi sellest kõigest osa saama:

  1. Nukuteater Jõuludest

  2. Talvemuuseum. Mänguline tund ekspositsioonil.

  3. Päkapikkude meistrikoda. Jõulupostkaart (värviline kartong)

  4. Päkapikkude meistrikoda. Kuuseehe „Kukepoeg“ (paber, plastiliin)

  5. Päkapikkude meistrikoda. Dekoratiivskulptuur, järgmise aasta sümbol – kukk (savi)

  6. Päkapikkude meistrikoda. Küünlajalg „Maja“ (savi)

  7. Päkapikkude meistrikoda. Kodukaunistus „Jõulukroon“ (õlekõrred)

Ühe tunni hind 3 , kestus 45 min

Programm saate tellida 1.-31. detsembril

NB! Kunstigalerii on suletud 24.- 26. detsembril

Eelregistreerimine tel 3592151, 3599230

või e-post: elena.sokhrannova@narvamuuseum.ee

PÕHIKOOL

Väiksed lood suurtest inimestest. Ajalooline portree

Vanadel suurte raamidega maalidel on kujutatud inimesi, kelle nimed on seotud meie linna ajalooga. Kas soovite kuulata nende lugusid ja uurida sündmusi, millistes nad osalesid?

Tippude vallutamine. Maastike liigid

Kuidas Teil meeldib taoline perspektiiv? Lähme teele ja tutvume erinevate perspektiivide ja maastikumaalide liikidega: meremaastik, linna-, tööstus-, metsa-, sügis- ja isegi ulmemaastik. Stuudios joonistame mägesid.

Lõhnade otsing. Natüürmort

Kas olete mõelnud, mille järgi lõhnavad piltidel olevad esemed? Ainult tähelepanelikud silmad „avastavad” nende lõhnu, tekstuure ja maitset. Vaikelud jutustavad meile erinevate ajastute inimestest ja nende kommetest. Õppime lugema jäädvustatud infot, et aru saada visuaalkunsti keelest. Stuudios joonistame natüürmorti.

Reis vitriinide sisemusse. Gardneri tehase portselan

Portselanist linnaelanike ja talunike kujukesed jutustavad meile erinevatest elukutsetest ja inimeste tegevustest. Vaadates skulptuure, saame teada tollastest traditsioonidest ja rõivastest. Kunstistuudios loome savist skulptuure.

Juhuslik kaaslane. Ajalooline žanr

Reisime ajamasinaga sajandite taha. Keda kohtame teel? Vaatame maale ja tutvume erinevate riikide ajalooga. Ajaloosündmuste kajastamine toimus läbi kunstiteoste. Kunstistuudios luuakse ühiselt pannoo.

GÜMNAASIUM

Kaduviku otsingud. Vana Narva maastik

Jalutuskäik sajandite taguses Narvas. Stuudios loome vanalinna graafilise panoraami.

Pilkudemäng. Portree

Narva ajalugu on tihedalt seotud inimestega, kuulsate väejuhtide ja linnapeadega. Kuulsate isikute ja tavaliste narvakate portreed aitavad meil paremini aru saada inimeste ja nende aja iseloomust. Stuudios joonistame autoportreed kogenud kunstniku juhendamisel.

Kunstisuunad

Mis saab olla põnevam, kui hariv reis kunstimaailma! Ühel näitusel kohtuvad erinevad kunstisuunad ja stiilid. Õppime eristama realismi sümbolismist, abstraktsionismi sürrealismist ning otsime kontseptuaalseid teoseid. Stuudios on olemas kõik võimalused leidmaks oma stiili.

Jäljelugemine. Ajalooline žanr

Tutvume Venemaa haarava ajalooga läbi 19. sajandi lõppu ja 20. sajandi alguse maalide. Kunstistuudios eksperimenteerivad külastajad värvi, kompositsiooni ja vormiga ning loovad oma ajaloolise maali.