Näitus „Pakrilaste kallisvara“

Ürituse algus: 23.09.2017
Ürituse lõpp: 30.11.2017

Aastal 2013 annetati Harjumaa Muuseumile üks Pakri seelik. Kuna infot seelikust oli vähe sai plaani võetud Pakri saarte rannarootslastega kohtumine. Nendega, kes on saartel sündinud ja seal oma lapsepõlve veetnud, kuni nad oma kodudest lahkuma sunniti ning 1940-ndatel aastatel Rootsi põgenesid. Muuseumi soov mälestusi koguda ja uusi fotosid leida sai kuhjaga täidetud ning ühest kohtumisest sai mitu. Meile näidati kiiduväärt täpsusega kirjeldatud arvukaid fotosid ning imetlusväärselt hästi alles hoitud niplispitse ja rõivaid. Kõige selle krooniks annetati hulgaliselt esemeid Harjumaa Muuseumi kogusse. Muuseumi jaoks on see hindamatu väärtus – kallisvara, millega on kaasas pärijate tugev isiklik ja emotsionaalne side.

Tekkinud kollektsioonist seadsime kokku näituse, mis toob külastajateni ühe osa Suur-Pakri ja Väike-Pakri saarte rannarootslastest ning nende elust. Valminud näitus avati esmakordselt 80 aasta möödumisel Pakri muuseumi avamisest Väike-Pakril 1935. aasta 11. augustil.

Näituse kuraator ja kujundaja Riine Kallas. Töörühm: Ann Aaresild, Riine Kallas ja Mall Siniveer. Tõlge inglise ja rootsi keelde: Avatar OÜ.