näitus „Puu & Pall“

Ürituse algus: 11.12.2015 16:00
Ürituse lõpp: 07.02.2016

Reedel, 11. detsembril kell 16:00 avatakse Narva muuseumi Kunstigaleriis kunstnik Nerva graafikateoste näitus „Puu & Pall“, mille kunstnik on kokku pannud oma viimase kolme aasta parematest töödest.

Puud on tähtsal kohal juba Nerva esimestest teostest alates. Kunstnik selgitab: „Puu ise on täis elu ja see sobib hästi kujutama eksistentsi sellisena nagu me tahaksime siin maa peal elada: et tüvi oleks alles ja tugev ka siis, kui pisikesed lapse-lapse-lapse-lapse-lapse-lapse-lapse-lapsed kasvavad; et me saaks oma sugupuud kaardistada mitte surnutest, vaid elavatest.“

Miks pall? „Pall ehk kera on ühtaegu üdini sisukas ja joonistamiseks parajalt keeruline kujund. See on ajatu ja otsatu, sellest on raske tüdida ja see pakub rohkelt fantaasiat,“ arutleb autor.

Nüüd avatav on Nerval järjekorras 69. isikunäitus, kusjuures Narvas on kunstnik varem näitusega käinud ka 2007. aastal. Seekordne valik on tehtud viimase kolme aasta parimatest teostest. Enne Narvasse tulekut käis kunstnik selle näitusega Tallinnas, Tartus ja Valgas. Ent Narvas on ka midagi päris uut, sest uusimad eksponeeritavad pildid said valmis alles nädal enne näituse avamist.

Nerva on 43-aastane Lõuna-Eesti graafikakunstnik. Ta on loonud sadakond akrüülmaali ning enam kui 260 graafikaseeriat, samuti on valminud mitu raamatut. Väljaspool Eestit on tema näitused toimunud ka Lätis, Soomes ja Suurbritannias. Kuigi kunstniku nime sarnasus Narva linna nimega on tekitanud veidi elevust, ei ole andmeid, et nende nimede päritolus oleks midagi ühist.
Näitus on avatud kuni 7. veebruarini 2016.

Lisainfo: Nerva, tel. 5398 8727, e-post: nerva@nerva.ee, nerva.eu


INFO: Anna Judina, Narva muuseumi näituste ja ürituste kuraator, tel. 359 9248, e-post: naitused@narvamuusem.ee