Näitus "Šamaani pits"

Ürituse algus: 14.10.2016 16:00
Ürituse lõpp: 04.12.2016

Reedel, 14. oktoobril, kell 16.00 toimub Narva muuseumi Kunstigaleriis „Mister vildi“ ehk Alexander Pilini näituse avamine.

Alexander Pilin on pedagoogikakandidaat, dotsent, Venemaa Loodusteaduste Akadeemia professor, Rahvusvahelise vildi ühenduse liige, Udmurtia teeneline kunstnik, Venemaa kunstnike liidu eksliige ja Venemaa disainerite liidu liige. Ta on tuntud rõivakunstnik, kes on kujundanud rõivaid, jalatseid ja aksessuaare. Moskvas sai ta Pilin-de-Pari nimetuse peakatete kujunduse ideede uudsuse eest, aga Euroopas on ta on tuntud kui „Mister vilt“. Just Alexander Pilin õpetas maailma valmistama viltpitsi. Tema tehnikat kasutatakse Ameerikas, Lõuna-Aafrikas, Euroopas, Inglismaal, Koreas, Jaapanis, Austraalias ja Uus-Meremaal.

Umbes 20 aastat teeb Alexander juba „teistsuguseid“ vilte, millega ta on tuntud kogu Venemaal. Ta on uurija, leiutaja ja filosoof, kes juba 1990. aastate algusel äratas ellu huvi unustatud rahvatekstiili ehk vildi vastu.

Enne teisi vene modelleerijaid osales ta Pariisi moenädalal pret-а-porter. Lisaks sellele on ta esinenud paljudel näitustel. Üle maailma peab ta loenguid ning viib läbi meisterklasse, kirjutab muinsajutte ning täiendab oma autorimuuseumi.

Narva muuseumi Kunstigalerii näitusel on esitatud Udmurtia kunstišamaani poolt loodud viltpitsist teosed. Siin on vildist kostüümid ja aksessuaarid. Ekspositsioonis saab näha nii šamaani esimese naise salli, kui ka teise naise esimest ja teist salli. Esindatud on ka šamaani viltpitsist töödega aktipildid.

Näitus on avatud 27. novembrini 2016.