Näitus „Tehtud Vilniuses“

Ürituse algus: 09.02.2018 16:00
Ürituse lõpp: 04.03.2018

Reedel 9. veebruaril kell 16.00 avatakse Narva muuseumi Kunstigaleriis Leedu kunstnike Maksim Dranitsini ja Anastassia Berjoza näitus „Tehtud Vilniuses“.

Maksim ja Anastassia on kunstnikest abielupaar, kes kolisid hiljuti Murmanskist Vilniusse. „Me näitame, kuidas väiksel pinnal toimub turisti evolutsioon ümberasujaks“, räägivad kunstnikud. „Tehtud Vilniuses“ mõtestab veelgi laiemalt ja sügavuti lahti kunstnike Vilniuse teemat, mis on figureerinud nende viimase viie näituse temaatikas ja pealkirjades. Kunstnike suundumus on üleminek turisti vaatepunktist (harvad kohalesõidud, katkendlikud muljed ja elamused ning küllaltki ühetaolised fassaadimotiivid) vähem toretseva Vilniuse põhjalikule uurimisele, kus tähelepanu osutatakse linna olustiku detailidele ja tagahoovidele. Näitusel on üleval maalid aastatest 2017-2018.

Maksim ja Anastassia on loominguline paar, kelle peamine ühisjoon on perioodilise kohavahetuse armastus ja huvi erinevate objektide vastu, olgu see siis arhitektuurišedööver või roostes kiik õues. Maksim iseloomustab oma stiili kui „külm ekspressionism“ ja on keskendunud õlimaalile, harva ka akrüülmaalile. Anastassia kasutab erinevaid stiile ja tehnikaid sõltuvalt hingeseisundist, aasta-ajast ja kujutatavast objektist – graafika, kollaaž, tempera, akrüül, pastell, keraamika, lumeskulptuur.

Info: info@narvamuuseum.ee, tel. 359 9230.