Näitus „Romanovid. Tsaariperekond Karl Bulla fotodel”

Ürituse algus: 21.01.2017
Ürituse lõpp: 26.02.2017

Alates 21. jaanuarist on Narva Linnuses avatud Carl Bulla nimelise ajaloolise fotograafia fondi (Peterburi) näitus, mis koosneb haruldastest 19.-20. sajandi vahetusel jäädvustatud tsaaripere ja Venemaa Keisririigi elu kujutavatest fotodest.

Fotonäitus avatakse Narva Issanda Ülestõusmise peakiriku pühitsemise 120. aastapäeva pidustuste raames. Kirik pühitseti 17. novembril 1896. Kiriku nurgakivi tseremoonia toimus aga kuus aastat varem, 5. augustil 1890, Riia ja Miitavi piiskopi ülipühitsetud Arseni poolt. Sellel sündmusel osalesid ka kaks keiserit – vene Aleksander III ja saksa Wilhelm II, kellel toimus samal ajal Narvas ametlik kohtumine. Tseremoonial asetas kirikule nurgakivi Aleksander III.

1904. aastal sai fotorgaaf Carl Bulla loa töötada tsaariperekonna lähiringis. 20 aasta jooksul jäädvustas ta vene keisreid, tsaaripere liikmeid ja nende lähikondlasi. Bulla piltidele võime näha tsaaripere igapäevaelu ja riiklikke pidustusi.

Näituse korraldaja Eestis on MTÜ Eesti Vene kunstnike selts. Näituse kuraator on Lilia Kerro.

Projeketi toetavad Vene Föderatsiooni Suursaatkond Eesti Vabariigis ning Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku Narva ja Peipsiveere piiskopkond.

INFO: tel. 359 9230, e-post: info@narvamuusem.ee