Igor Gordini maalide näitus

Ürituse algus: 17.03.2017
Ürituse lõpp: 05.05.2017

Alates 17. märtsist on Narva muuseumi Kunstigaleriis avatud Narva kunstniku Igor Gordini maalide näitus.

Igor Gordin (1969) on Moskva tekstiiliakadeemia vilistiane (tarbekunsti teaduskond), Eesti Kunstnike Liidu liige, Eesti Disainerite Liidu ja Eesti Vabagraafikute Ühenduse Iiige.

Gordini kuju ei ole võimalik suruda tänapäevaste kunstimängude lihtsustatud ja kohandatud raamidesse. Igor Gordini graafiliste tööde ja maalide märgilised ja mütologiseeritud kujundid on seotud maailmavaatelise alateadvusega, millel ei ole rahvuslikke ega ajalisi piire. Tema graafilistel lehtedel on arhailised prototüübid ja igavesed maa ja kosmose sümbolid sageli ühendatud mitmetasandilisse ja mitmeplaanilisse ornamentaalsete vormidega kompositsiooni, mille lahtimõtestamise protsess pakub tohutut naudingut nii silmale kui ka mõistusele. Gordini maale iseloomustab seevastu instinktiivne ekspressioon, dünaamiline pintslitõmme ja keeruline värvivalik.

Viimastel aastatel iseloomustab I. Gordini töid agressiivne maalimislaad, emotsionaalse seisundi spontaanne improviseerimine primitiivsete äratuntavate kujundite kaudu, mõnikord aga ka teravad ja eemaletõukavad, tasismile omased vormid. Selle andeka kunstniku looming on paljuski intuitiivne ja aistingutel põhinev ning väljendub kas taotluslikult keerulises ja paljude pisidetailidega kompositsioonis, mis lõpuks moodustab siiski ühtse terviku (sarnane analüütilise kunstiga), või lakoonilises vormis, mis võimaldab silmal kergesti tervikut haarata.