Näitus „Potatoprint 10“

Ürituse algus: 13.09.2015
Ürituse lõpp: 22.11.2015

Alates 13. septembrist on Narva muuseumi Kunstigaleriis avatud X Kartulitrüki festivali näitus.

Kartulitrüki festivaliga püütakse minna tagasi graafika ja trükikunsti ürgolemuseni, milleks on lihtne kujutise reprodutseerimine, jälje jätmine. Kuigi paljud on kartulitrükiga kokku puutunud vaid lasteaias ja algkoolis, kus seda kasutatakse käelist osavust arendava harjutusena, ja peaaegu mitte keegi pole seda hiljem proovinud, arvavad korraldajad, et see tehnika on ka professionaalsetele kunstnikele väljakutse.

Peale keskkonnasõbralikkuse, isetegemisrõõmu, odavate materjalide ja primitiivtrüki propageerimise on festivali idee seotud ka kartuli kui eestlaste põhitoidusega. Hoolimata vanarahva ütlustest, et ilu ei sünni patta panna ja toiduga ei mängita, püütakse kartulit trükiplaadina kasutades pühitseda tema tähtsust eesti kultuuris, leida talle muid rolle peale sousti all olemise ning tõestada, et ka kunst võib olla söödav.

Kartulitrüki festival ei pürgi eliitseks kunstisündmuseks, vaid ühendab alternatiivset trükikunsti ja lõõgastavat looduses viibimist ning uute tutvuste sõlmimist enne sügistalvise pingerikka tööperioodi algust.

Festivali jooksul tehtud tööde näitus jääb avatuks kuni 22. novembrini 2015

Lisainfo: www.printpotato.pri.ee
www.facebook.com/Potatoprint