Näitus „Nahaalused lood”

Ürituse algus: 04.09.2015
Ürituse lõpp: 18.10.2015

Narva muuseumi Kunstigaleriis esimesel korrusel on avatud näitus, mis on ellu kutsutud hindamaks Eesti paljurahvuselisust ja kultuurilist mitmekesisust.

„Nahaalusete lugude” projekt oli möödunud sügisel väljas Tallinnas Vabaduse galeriis, sellel kevadel ja suvel Võru, Kuressaare ja Valga muuseumites. Pärast Narva muuseumi Kunstigalerii väljapanekut on näituse viimane peatuspaik taas Tallinn ― Riigikogu galerii Toompeal.

Siiani on näitusekomplektis seitsekümmend eestlase ja venelase, rootslase, ukrainlase, inglase, soomlase, usbeki, mustlase, ungarlase, hollandlase, prantslase, sakslase, portugallase, juudi, araablase jt lugu ja eluseika, mida nad endaga kaasas kannavad või mis on neile naha alla pugenud. Kõikidele lugudele on nahakunstnikud ja nende õpilased valmistanud kaaned, ümbritsedes need eluseigad kaitsva nahaga. Nahast ümbris on kirjutatud või jutustatud loo visuaalne tõlgendus, dialoog sellega.

Narvast loodame projekti kindlasti täiendada ka narvlaste lugudega.

Näituse kuraatorid on Marje Taska ja Reet Varblane, väljapaneku on installeerinud tervikuks Marje Taska, poeetilise teksti on kirjutanud Maarja Undusk.

Näitus jääb avatuks kuni 18. oktoobrini 2015.