Näitus „Piiludes „Kala-Kala““

Ürituse algus: 20.05.2017 17:00
Ürituse lõpp: 31.08.2017

Laupäeval, 20. mail, kell 17.00 avatakse Narva linnuse torni viiendal korrusel Ljudmila Kruglova fotonäitus.

Näitusel on esitatud üle 40 mustvalge- ja värvifoto Anton Bilšo filmi „Kala-Kala“ võtetelt. Näituse avamisele tuleb režissöör ja võttegrupp. Fimivõtted toimusid Narva-Jõesuus, Narvas ja Moskvas 2015. aastal. Fimi esilinastus toimub Narvas 2017. aasta juunis.

„„Kala-Kala“on minu esimene täispikk film. Praegu on juba raske naasta võtete eelsesse olukorda. Ma tahtsin edastada selle koha atmosfääri, jutustada inimestest, kes seda kohta asustavad ja jagada seda, mida olen läbi elanud. Perekonna ja võrratute Narva-Jõesuu elanike abita, kellega ma võtete käigus tutvusin, poleks midagi filmist välja tulnud. Juba montaaži käigus sain ma aru, kuidas kohalike inimeste näod kaunistavad seda filmi, selliseid inimesi, võin ma julgelt öelda, pole ma kusagil kohanud. Nüüd on film monteeritud ja näidatud. Mis jääb alles kõigest üleelatust? Ainult fotod, imelised fotod, mis annavad edasi kogu protsessi olemuse“, ― räägib filmi direktor Anton Bilšo.

Ljudmila Kruglova on lõpetanud Moskva Riikliku Ülikooli ajakirjandus teaduskonna kiitusega, filoloogia teaduste kandidaat, televisiooni ja raadio kateedri dotsent. 15 aastat on ta töötanud Moskva erinevates raadiojaamades, seitse aastat nendest raadio „Majak“ kuldse häälena. Toimetajana on ta töötanud telekanalil RTR, ettevalmistanud viis dokumentaalfilmi spetsiaalsete projektide osakonnas telekanalile ORT. Aitas kaasa Narva-Jõesuust jutustava saate „Suvitajad“ valmimisele ja on organiseerinud kuus heategevuslikku õhtut „Narva-Jõesuu lood“. Ta oli peaosatäitja Anton Bilšo lühifilmis „Jutustus