Näitus „Kevadhääled“

Ürituse algus: 11.04.2017 16:00
Ürituse lõpp: 28.05.2017

Teisipäeval, 11. aprillil, kell 16.00 avatakse Narva muuseumi Kunstigaleriis Tallinna kunstniku Vera Staniševskaja näitus.

Vera Staniševskaja on tuntud Eesti maalikunstnik ja graafik, Eesti Kunstnike Liidu liige ning Vene Kunstnike Ühenduse Eestis liige. Kunstnik tegeleb õlimaali ja akvarellidega aga ka estampgraafikaga.

1973. aastal tuli Vera Staniševskaja Eestisse õppima graafikat Eesti Riiklikusse Kunstiinstituuti (tänapäeval – Eesti Kunstiakadeemia). Kunstnik peab oma õpetajateks Karl Luhteina, Evald Okast, Boris Bernsteini. Peale instituudi lõpetamist töötas Vera Staniševskaja piki aastaid kirjastuses „Eesti Raamat“. Praegu ta on vabakunstnik.

Näitusel „Kevadhääled“ on esitatud kunstniku uued aastatel 2016-2017 valminud akvarellid ja segatehnikatöid.

Vera Staniševskaja maalid on täidetud muusikaga ja poeesiga. Tähelepanelik vaatleja leiab sealt palju tuttavaid sümboleid ja mütoloogilisi kujundeid. Plastilises kompositsioonis kujundid meelitavad vaatlejaid seletamatu maagiaga, mistõttu tema töödesse rännak on tõeline nauding vaatleja-esteedile ja intellektuaalile. Need lummavad virtuoosse kunstitehnikaga ja ereda sakraalse müstikaga.