Näitus " Kuzja Zverev – 55 "

Ürituse algus: 09.12.2016
Ürituse lõpp: 20.01.2017

Reedel, 9. detsembril kl 16.00 avatakse Narva Muuseumi kunstigaleriis kunstnik Kuzja Zverevi (Vladislav Kuznetsovi) personaalnäitus „Kuzja Zverev – 55“

Näitusel on väljas üle kolmekümne viimase viie aasta jooksul loodud töö.

Kunstnikunimega Kuzja Zverev ehk Vladislav Kuznetsov on Eesti kunstnike liidu, Eesti vabagraafikute ühendese ja Narva kunstnike ühenduse „Vestervalli“ liige, rahvusvaheliste näituste, graafika biennaalide ja triennaalide osaleja, Eesti kultuurkapitali Ida-Virumaa maakondliku preemia „Kultuuripärl 2015“ omanik.

Kunstnikule on iseloomulikud omapärased lahendused enda loomingulistele väljakutsetele. Tema teemavalik pakub alati uusi ja väljendusrikkaid kompositsioonilisi ning graafilisi lähenemisi.

Erilist plastikat ja värvipaletti võime ilmekalt näha maalisarjades „Kunstniku elulugu“ ning „Poisid“. Kunstnik loob oma töödega keerulise ekspositsiooni, milles näeme tegelaste ekspressiivseid kehahoiakuid ja žeste, hoogsaid tõmbeid, jooni ning vorme. Kunstnik mõtiskleb inimese loomuse üle, kaasates protsessi pealtvaatajaid. Ta on omapärane loominguline maneer ― oma kunstikeel.

Kuzja Zverev on korraldanud palju näitusi Eestis ja väljaspool. Tema tööd asuvad erakogudes ja erinevate riikide galeriides.

Näitus jääb avatuks kuni 20.01.2017.

Info: Kuraator Jelena Kuznetsova, tel. 58 360 120