Näitus "Hingab ja heliseb"

Ürituse algus: 26.09.2016
Ürituse lõpp: 15.01.2017

Narva linnuses hakkab hingama ja helisema näitus loodusest ja muusikast

26. septembist on Narva linnuse torni viiendal korrusel avatud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi ühisnäitus, mis osaleb XIX Eesti muuseumide festivalil Narvas. Looduse ja muusika omavahelisi seoseid, sarnasusi ja erinevusi tutvustav näitus valmis Muusika-aastal 2015 tähistamiseks.

Näitusel saab teada, kuidas loodus ja muusika on teineteist mõjutanud, toetanud ja inspireerinud. Külastaja saab käed-külge lahenduste, arvutimängude ning helinäidete abil uurida ja võrrelda, kuidas on ajast aega kasutatud loodust muusikas ning muusikat looduses.

Muusika ja looduse vahelised seosed on inimesi alati paelunud. Kuid enamasti ei teadvustata endale võimalust otsida ja leida loodusest muusikat ning muusikast loodust. Samuti on hea endile meelde tuletada, kust on alguse saanud need muusikainstrumendid, mida tänapäeval mängitakse. Loodus hingab ja muusika heliseb,“ kirjeldasid näitust idee autorid Eva-Liisa Orula ja Risto Lehiste.

Näituse stendid on valmistatud taaskasutatavatest materjalidest, mis annab sellele omanäolise väljanägemise. Narvas eksponeerimise jaoks on tekstid tõlgitud vene keelde.

Näitus jääb avatuks kuni 15. jaanuarini.

Näitust on varem eksponeeritud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis, Tartu Loodusmajas, RMK Emajõe-Suursoo keskuses ning 12 koolis ja kultuurikeskuses üle Eesti.

Näituse koostasid Eva-Liisa Orula, Risto Lehiste, Veljo Runnel ja Kristiina Kiis. Näituse kujundas ja teostas Tiia Mets. Vene keelde tõlkis Evelina Vedom. Näituse valmistamist toetasid Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Muusika-aasta 2015.