Kunstide risttee „Marinka ja Mazepa“

Ürituse algus: 21.05.2016 14:00
Ürituse lõpp: 21.05.2016 16:00

Laupäeval, 21. mail kell 14.00 toimub Kunstideristtee kontsertide sarja raames  Narva Muuseumi kunstigaleriis kontsert „Marinka ja Mazepa“

Valgevene selts Sjabrõ  ja Ukraina selts Kalyna esitlevad muusikaprogrammi Valgevene ja Ukraina lauludega.

Vokaalansambli Kalyna (juht Larissa Zdanovits) esitlusel kõlavad nii rahvalaulud kui kaasagsete heeliloojate ja klassikute laulud. Ansambel esitab laule nii a capella kui  ka muusikainstrumentide saatel (klaver, akordion). Duett Gorlytsa (Anna Lobanova ja Lubov Kozlova) esitab Ukraina rahva lemmiklaule. Valgevene seltsi lauluansambli Sjabrõ koosseis on täienenud kolme toreda noore lauljaga. Oma kodumaast Valgevenest on rääkinud Sjabrõ liikmed juba kohtumisel Narva Eesti Gümnaasiumis ja Tartu Ülikooli Narva Kolledžis.

Traditsiooniliselt demonstreerivad Valgevene ja Ukraina seltsid Narva linnapäevade raames oma käsitööd ja  kostitavad linnaelanikke rahvustoiduga. Seltside lauluansamblid on tuntud mitte ainult üle Eesti, vaid ka Venemaal, Valgevenes, Ukrainas, Leedus ja Lätis. Ansamblid on korduvalt osalenud erinevatel rahvusvahelistel festivalidel. Oma aktiivse töö eest on need korduvalt saanud Valgevene ja Ukraina Tallinnas asuvate saatkondade, Kulturiministeeriumi ja Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakonna tänukirju.

Kontserdil esitletakse Narva Muuseumi kunstikogusse kuuluvat P.P. Sokolovi maali "Marinka ja Mazepa“ (1903), räägitakse kunsnikust ning selle maali loomisest.

Pileti hind 3 €