Näitus „Tinglik maastik“

Ürituse algus: 26.08.2016 16:00
Ürituse lõpp: 09.10.2016

Reedel, 26. augustil, kell 16.00 avatakse Narva muuseumi Kunstigalerii väikeses saalis Yuri Khorevi näitus „Tinglik maastik“.

Yuri Khorev on üks edukatest Ida-Virumaa kunstnikutest, kes on leidnud oma niši kunstimaailmas. Kogu tema teadlik elu on möödunud Eestis. Yuri Khorevi esteetika on kujundanud Kohtla-Järve kunstikool ja Moskva Kaugõppe Rahva  Kunstiülikool. Alates 1987. aastast on tema töid eksponeeritud Eesti Kunstimuuseumi Jõhvi filiaali aastanäitustel, grupinäitustel Norderstedtis (Saksamaa), Staffanstorpis (Rootsi), Moskvas, Puškinskije Gorõs, Pljossis (Venemaa), New Yorkis (USA). Alates 2002. aastast on Yuri Khorev Vene Kunstnike Ühingu liige ning 2015. aastast on selle ühingu juhatuses.

Tema maalid on oma kindlailmelise käekirjaga. Kunstnik ise ei pea oma töid mingi kindla stiili juurde kuuluvaks, kuid selge on, et tema maalid, olgu see guašš, segatehnika või õlimaal, kannavad endas vene sümbolismi noote. Süžeeliin on kompositsioonides peaaegu staatiline, kuid ei kaota sisedünaamikat ja dramatismi. Siin peegelduvad meid ümbritsevad tavalised objektid ja motiivid, mis on teostatud kunstnikule omasel õhulisel emotsionaalsel viisil.

Näitus on avatud 9. oktoobrini 2016.