Näitus „Sisene valgus“

Ürituse algus: 20.05.2016 15:18
Ürituse lõpp: 31.07.2016

Narva muuseumi Kunstigaleriis on avatud eesti kunstniku Philip A. Luige „Sisene valgus“  näitus.

Kunstnik Philiph Arvo Luik on sündinud Eestis, lõpetanud Tartu kunstikooli ning õppinud edasi Stockholmi kuninglikus kunstiakadeemias. Ta on nii Eesti kunstnike liidu ja maalikunstnike liidu liige kui ka Rootsi kunstnike liidu ja graafikute liidu liige.

Näitustegevusega alustas kunstnik Tartu kunstimajas vabariiklikul noorte kunstnike näitusel 1970. aastal ja Tallinna kunstihalli sügisnäitusel 1973. aastal. Hiljem on ta osalenud nii Biennaledel kui ka Triennaledel üle maailma. Tema tööd on representeeritud paljudes muuseumides. 1973. aastast on ta elanud Stockholmis elukutselise kunstnikuna. Osaliselt elab kunstnik Eestis, kuid tal on ateljee ka Toscanas, mida ta jagab teiste kunstnikega.

Philiphi värviskaala on just see, mis paneb vaataja seisatama, see on suur alateadlik tõmbejõud. Tal on huvitav ja põnev expressiivne värvikäsitlus.

Kunstniku stiil, laad ja looduse tõlgendus avaldub tihti punaste kontuuridena ning pikkade pintslitõmmetena. Philiph teeb tavaliselt suureformaadilisi maale. Need ei ole mingid loodusepildid, vaid need on sünteesid ja fantaasiamotiivid. Tema pildid on otsesed ning laetud tundlikusega, mis annavad vaatajale kutsuva soojuse ja imetluse tunde.