Näitus „Raoul Wallenberg“

Ürituse algus: 08.02.2016
Ürituse lõpp: 31.05.2016

Alates 8. veebruarist on Narva linnuse torni neljandal korrusel avatud Rootsi diplomaadi Raoul Wallenbergi mälestusele pühendatud näituse „Mul ei ole muud valikut – Raoul Wallenberg”.

Raoul Wallenberg on üks tuntumaid ja austatumaid rootslasi kogu maailmas. Rootsi diplomaadina päästis ta 1944. aastal Budapestis holokaustist kümneid tuhandeid juute. Tema tegevus tõendab, et ka vaid ühe inimese julgus ja võimekus võivad maailma muuta. Raoul Wallenbergi teod on eeskujuks ka kaasajal, sest endiselt tuleb vastu seista diskrimineerimisele, ksenofoobiale ja antisemitismile.

Raoul Wallenberg langes 1945. aastal Nõukogude Liidu kätte vangi ning ta viidi Moskvasse Lubjanka vanglasse. Keegi ei tea täpselt, mis temaga pärast seda juhtus. Väidetavalt suri ta vanglas 1947. aastal. Raoul Wallenberg võitles ühe tolleaegse terroridiktatuuriga ja langes ise teise samasuguse ohvriks.

Näitus ”To me there’s no other choice – Raoul Wallenberg” (Mul ei ole muud valikut – Raoul Wallenberg) on valminud Rootsi Instituudi ja Elava Ajaloo Foorumi koostöös Rootsi valitsuse tellimusel.