Näitus „Killud“

Ürituse algus: 18.07.2016 10:00
Ürituse lõpp: 21.08.2016 20:00

Esmaspäeval, 18. juulil, avatakse Narva muuseumi Kunstigaleriis noore, kuid juba päris tuntud Tallinna kunstniku Aleksei Šatunovi näitus.

Aleksei Šatunov on eesti kunstnik, joonistuse ja maalikunsti õpetaja, kel on seljataga juba rohkem kui 30 näitust Eestis, Portugalis, Prantsusmaal, Venemaal, Norras, Hispaanias, Rootsis ja Kanadas. Ta on saanud mitmekülgse kunstihariduse lisaks Eesti Kunstiakadeemiale ka Valenciast ja Peterburi Repini-nimelisest kunstiakadeemiast.

Aleksei teoseid on omandanud nii riiklikud kui erakogud paljudes riikides. Kuulub Eesti Kunstnike Liitu ja Vene Kunstnike Ühendusse Eestis, on UNESCOga seotud Rahvusvahelise Kunstnike Liidu IAA (International Association of Art) liige.

 Näitusel on esitatud aastatel 2010-2016 autori poolt loodud teosed. Osa neist – figuraalne maalikunst – näiteks kreeka ja skandinaavia mütoloogilised motiivid või romaani „Jevgeni Onegin“ illustratsioon; teine osa on maastikumaal. „Näituse pealkirja Killud põhjuseks on see, et sõltumata sellest, et kõik teosed on loodud erinevatel aegadel, moodustavad nad kokku minu loomingu tervikliku vitraaži“, - ütleb Aleksei.

Näitus on avatud kuni 21. augustini 2016.

INFO: Anna Judina, Narva muuseumi näituste ja ürituste kuraator, tel. 359 9248, e-post: naitused@narvamuusem.ee