Näitus „Helge mälestus“

Ürituse algus: 25.02.2018 15:00
Ürituse lõpp: 01.04.2018

25, veebruarist Narva linnuse torni viiendal korrusel avatud Juhan Lasmani (23.03.1928-15.08.2007) fotonäitus.

Näitusel on esitatud erinevatest žanritest must-valged fotod, mille autoriks on Ida-Virumaa tuntud fotograaf Johan Lasman.


„Minu elu, minu mure, minu rõõm, minu armastus... Fotograafia“. Sellise armuavalduse esitas meister mõni kuu enne lahkumist oma Musile. Käesoleva aasta 23. märtsil saaks fotograaf 90-aastaseks.


44 aastat oma elust pühendas Johan Lasman fotograafiale, millega ta hakkas tegelema juhuslikult. Ostes kaamera omandas ta teadmisi pildistamisest, filmi ilmutamisest ja fotode trükkimisest. Ta leidis mõttekaaslasi, kellega koos moodustati Kohtla-Järve fotoklubi. Juhan Lasman oli klubi juhiks. Ta sai tuntud fotograafiks, kes osales mitmetel näitustel Eestis ja välismaal. Tema kõige olulisem saavutus oli AFIAPi tiitel, st Rahvusvahelise Fotokunsti Föderatsiooni liige (FIAP — Fédération Internationale de l'Art Photographique).


Pühendes 25 aastat fotoklubile, asutas Juhan Lassman Ahtme ehitusmaterjalide tehase lastefotostuudio, hilisema lastefotostuudio „Silbet“. Stuudioruumi seadmestas ta ise oma elumaja keldrisse, kus 17 aasta jooksul omandasid paljud lapsed fotograafiaoskusi. Õpetaja armastas oma lapsi, oli uhke nende edusammude üle.

Näitus on avatud kuni 1. aprillini.

Näituse kuraator Valeri Boltušin.

Info: tel. 359 9230, info@narvamuusem.ee