näitus „Euroopa kirjanduslik karakterid”

Ürituse algus: 25.09.2015
Ürituse lõpp: 01.12.2015

Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu näitus „Euroopa kirjanduslikek karaktereid” on eestikeelne rändnäitus rahvusvahelisest virtuaalnäitusest „European Literary Characters”.

Näitus põhineb ideel, et kirjandustegelased pakuvad laiale publikule väga otsest ja isiklikku juurdepääsu kirjandusele ja toimivad kultuuris mütoloogiliste tegelastena. Odüsseus, Don Quijote, kuningas Lear, Faust ja Anna Karenina on tuntud tegelased isegi neile, kes vastavaid teoseid lugenud ei ole. Näituse eesmärk on anda laiemale avalikkusele võimalus tutvuda legendaarsete tegelaskujudega ka Euroopa väiksemates rahvuskirjandustes.

Näitus on üles ehitatud kolmetasandilisena: tegelane-kirjanik-kontekst. Nii saab huviline rohkem teada tegelaskuju loonud autorist ning kohalikust kirjanduselust ja ühiskonnast ajal, mil kirjanduskarakter ilma sündis. Eestit esindavad näitusel Kalevipoeg, Lotte, Tiina (Libahunt), Toots ning Andres ja Pearu.

Näitus valmis koostöös Eesti, Kreeka, Luksemburgi, Soome ja Ungari kirjandusasutustega ning esialgu on esindatud nende viie riigi kirjanduse populaarsed tegelaskujud.

Ingliskeelne virtuaalnäitus asub aadressil: www.literarycharacters.eu

Näitus oli osa projektist Comparing Learning Opportunities in the Field of Literary Heritage” ning näitust rahastasid Grundtvig Learning Partnership ja Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo:

Maarja Vaino

MTÜ Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing

www.kirjanikemuuseumid.ee

Tel: +372 5558 3269

Näitus jääb avatuks kuni 1. desembrini 2015