NÄITUS “EESTI TALUARHITEKTUUR. PÜSIV JA MUUTUV”

Ürituse algus: 30.04.2015
Ürituse lõpp: 20.09.2015

„Eelmisel aastal loodud näitust on eksponeeritud Tallinnas Arhitektuurimuuseumis ja Pärnu Muuseumis. Mul on väga hea meel, et nüüd jõuab näitus ka Eestimaa kolmandasse otsa, Narva Muuseumi Kunstigaleriisse. See on väga hea võimalus Eesti maaarhitektuuri tutvustada ka Kirde-Eestis. Me ei jõua selle teemaga just sageli siia kanti,“ rääkis näituse kuraator Elo Lutsepp.
Senikorraldatuist kõige suurem ja ülevaatlikum näitus hõlmab Eesti taluarhitektuuri aegade algusest kuni 1949. aastani. Varasematel näitustel on keskendutud vanale, pärimuslikule ehituskunstile, eriti rehemaja arengule. Nüüd vaatleme lähemalt ka uuemat modernismiajastu taluarhitektuuri. Toome esile viimase paarisaja aasta kultuurimuutuste mõju taluarhitektuurile – väljenduvad eriti selgelt elumajas, kuid hõlmavad kõiki ehitisi ja rajatisi.

Näituse „Eesti taluarhitektuur. Püsiv ja muutuv“ autor on Heiki Pärdi, kuraator Elo Lutsepp, kujundaja Jan Skolimowski (KAMP Arhitektid), graafiline kujundus ja teostus: AKU. Näituse toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Arhitektuurimuuseum, EstNor OÜ, Saulerman OÜ, Sadolin, ESSVE ja Silman Elekter.

Lisainfo: Elo Lutsepp, Eesti Vabaõhumuuseumi Maaarhitektuuri keskuse juhataja, tel. +372 5344 4769, elo@evm.ee