Maalinäitus „Valitud teosed“

Ürituse algus: 10.03.2018
Ürituse lõpp: 30.04.2018

Narva muuseumi Kunstigaleriis on avatud näitus hiljuti Narva muuseumi kogudesse jõudnud maalidest.

Narva muuseumi Kunstigalerii on tuntud oma rikkaliku maalikogu poolest, millele pandi alus Narva Muinsusseltsi ja Narva metseenide Lavretsovide poolt kogutud teostega.

Nüüd on aeg näidata aastatel 2000‒2017 Narva muuseumi kogudesse jõudnud maale. Hiljuti võeti muuseumikogudesse vastu ka 20. sajandi tunnustatud meistrite Andrei Jegorovi, Ardo Sivadi ja Gustav Raua töid.

Narva muuseumi Kunstigalerii tänab kunstnike, kes on kinkinud muuseumile oma töid. Kinkijate hulgas on Hele Vahersalu, Aleksei Šatunov, Vitali Kuznetsov, Kuzja Zverev, Yuri Khorev, Anatoli Romanov, Eduard Zentšik, Šamil Alijev, Gennadi Kurlenkov, Vladimir Batšu, Marju Bormeister, Igor Gordin, Mati Raudsoo, Sergei Inkatov, Boriss Uvarov, Aleksandr Dikušenko ja teised. Oma panuse kogudesse tegid ka välismaal elavad kunstnikud: Sergei Jatsenko (Ameerika), Jolanta Abele (Läti), Aleksandra Ovtšinnikova ja Roman Antonov (Venemaa), Philiph A. Luik (Rootsi), Per William Petersen (Taani), Maksim Dranitsin (Leedu) ja teised.

Näitusel „Valitud teosed“ on esitatud küpsete meistrite parimad maalid. Näitus rõõmustab nii realismi kui ka impressionismi, ekspressionismi ja naivismi austajaid. Mõned tööd on teostatud ka abstraktses või sümbolismi võtmes.