Kunstideristtee „Minu LAULUD nagu LINNUD“

Ürituse algus: 19.03.2017 15:00

Pühapäeval 19. märtsil kell 15.00 toimub Narva Muuseumi Kunstigaleriis Kunstide risttee sarjas Irina Šihaleva monoetendus „Minu LAULUD nagu LINNUD“.

Selle kontsertide sarja eesmärgiks on ühendada ühes loomingulises kohtumises sarnase temaatikaga erinevad kunstivoolud ja vaadelda, kuidas nad üksteist täiendavad.

Seekord siis põllutöökalendril põhinev muusikaetendus. Peategelane on naine, kellel on oma kindel koht kogukonna elus.Vanasti sõltus elukorraldus aastaaegade vahetusest, ehk päikese ringkäigust, mille põhimomentideks olid suvine ja talvine, kui ka kevadine ja sügisene pööripäev. Vene rahvakultuuris vastavad nendele talsipüha, jaanipäev, kevade algus ja suve lõpp. Varemalt tähistati Venemaal uut aastat 1. märtsil, kui linnud olid nii kevade, kui ka uue alguse kuulutajateks. Linnusümboolika on hästi levinud slaavi rahvaluules ja vene laulutraditsioon kannab seda edasi.

Irina Šihaleva (Peterburi) esituses kõlavad vene kalendri-, tavandi- ja lüürilised laulud.

Kontserdi raames esitleb kunstiteadlane Jelena Howarth publikule Vasili Golõnski maali „Puhkus heinaajal“ (1891 a) Narva Muuseumi kunstikogust.

Kontsert toetab Eesti Kultuurkapital

Pilet 3

INFO: tel. 359 9230, info@narvamuuseum.ee