Kunstide risttee "Varss-Kuldkihar"

Ürituse algus: 05.11.2016 15:00

Laupäeval 5. novembril kell 15.00 toimub Narva Muuseumi Kunstigaleriis “Kunstide risttee“ sarja raames luulekontsert „Varss-Kuldkihar“.

Vene teatri näitleja Sergei Tšerkassov esitleb Sergei Jesseninile, pühendatud luulekontserti „ Varss-Kuldkihar”. Luulele lisaks kõlavad Jessenini sõnadele loodud romansid.

Elades kesk Vene avarat loodust, õppis Jessenin tundma ümbritseva maailma ilu. Tema varasemad luuletused kõlavad kui armuavaldused loodusele. Kuid aja möödudes tema luule muutub. Tundub, nagu kirjutaks nüüd juba hoopis teine inimene. Mis juhtus? Mis muudab inimest nii kiiresti? Miks peetakse normaalseks nii rõõmu laste silmades ja kui täiskasvanute väsinud silmavaadet. Aastal 1922 kirjutas Maksim Gorki: „Sergei Jessenin on mitte niivõrd inimene, kuivõrd elund, mis on loodud looduse poolt ainult poeesiaks, lõputu looduslüürika ja kõige elava vastu armastuse väljendamiseks ...“.

Sergei Tšerkassov on M. Gorki nimelise teatrikooli vilistlane. Alates 1985. aastast töötab Eesti Vene Teatris, kus on mänginud üle 100 rolli. Sergei Tšerkassov on paljude etenduste autor ja Raadio4 kuuldemängude stsenarist. Viimastel aastatel on ta andnud palju luulekontserdite. Tšerkassov on pälvinud mitmeid auhindu vene teatrielu arendamise eest.

Kontseri raames esitletakse maale O. Mitrofanovi „Vastasus“ ja N. Glebovi „Suve algus“ Narva Muuseumi kunstikogudest.

Sarja „Kunstide risttee Kunstigaleriis“ toetab Kultuurkapital.

Ootame kõiki kunstiarmastajaid pühapäeva õhtul Narva Muuseumi Kunstigaleriis.

Pilet 3 EUR

INFO: Tel. 359 9230, info@narvamuuseum.ee