Kunstide risttee „Kohtumine barokiga“

Ürituse algus: 22.04.2016 18:00
Ürituse lõpp: 22.04.2016 20:00

Reedel, 22. aprillil, kell 18.00 toimub Kunstigaleriis sarja „Kunstide risttee“ raames järjekordne kontsert. Sel kevadpäeval kutsume kunstihuvilisi „Kohtumisele barokiga“. See loominguline kohtumine on pühendatud Lääne- Euroopa kunsti ühele huvitavaimale perioodile – baroki ajastule.

Tallinna kunstiteadlane Polina Sobol räägib XVII-XVIII saj arhitektuurist, maalist ja skulptuurist. Polina Sobol on Surikovi nimelise Moskva Riikliku Instituudi kunstiteooria ja ajaloo osakonna vilistlane. Viie aasta jooksul oli ta Moskva Kaasaegse Kunsti Galerii partneriks. Polina Sobol annab loenguid Lääne-Euroopa kunstiajaloost. „Kohtumisel barokiga“ räägib ta selle stiili algusest, katoliikluses toimunud muutustest ja nende kajastusest kunstis. Francesco Borromini, Giovanni Lorenzo Bernini, Pieter Paul Rubens, Rembrandt van Rijn, José de Ribera – need on vaid vähesed nimed, mis kõlavad selle põneva ajastu illustratsiooniks.

Poola klubi „Polonez“ (Anna Malinovska juhtimisel) näitab baroki ajastu tantse rekonstrueeritud ajaloolistes kostüümides. Tantsijad esitavad publikule järgmisi baroki ajastu tantse: kontratantsud „Prints Georg'i sünnipäev“ ja „Mister Beveridž'i tuju“ ning süit „La Bourgogne“, mis oli loodud Burgundia hertsogi ja Savoi krahvinna pulmadeks. Anna Malonovska esitab soolotantsuna barokse sarabanda . Anton Zakharovi esituses Kõlavad Johann Sebastian Bachi, Antonio Vivaldi ja Georg Friedrich Händeli muusikateosed.

Selle loomingulise kohtumise raames esitatakse tundmatu kunstniku maali „Vaade linna lõunapoolsele osale“ (XVIII saj teine pool) Narva Muuseumi kunsikogust. Kunstiteadlane Jelena Sokhrannova räägib selle maali ajaloost ja interpreteeringust.

INFO: Jelena Sokhrannova, progammijuht-giid, elena.sokrannova@narvamuuseum.ee, tel. 359 2151