Kunstide risttee „Helisevad muinasjutud“

Ürituse algus: 16.12.2018 17:00

Pühapäeval, 16. detsembril kell 17.00 toimub Kunstigaleriis Polina Tšerkassova kontsert „Helisevad muinasjutud: Kui me suureks saame “ sarjast Kunstide Risttee (10+).

Antropoloog, muusik ja muinasjutuvestja Polina Tšerkassova seob kaugete maade muinas- ja tõsijutud oma muusikaga, mida ta esitab haruldastel pillidel. Polina uurib muusika ja helide mõju inimesele, järgides rahvaluule ja kaasaegse jutustamise traditsioone.

Tänapäeval vajavad muinasjutte eelkõige täiskasvanud. Sageli tahetakse pärast muinasjuttude kuulamist äkitselt kirjutada vanale sõbrale, helistada lähedasele inimesele või teha midagi head. Just seetõttu kasutati juba ammustel aegadel muinasjutte inimeste innustamiseks, hoiatamiseks ja õpetamiseks, kuidas elada selles keerulises maailmas. Polina loodab, et tänu muinasjuttudele ja muusikale avanevad täiskasvanud uuesti ning oskavad taas kuulata tähendamissõnu.

16. detsembril kutsume kõiki jätkama põnevat teekonda muusika- ja muinasjutumaailma, mille nimi on “Helisevad muinaslood: Kui me suureks saame”. Seekord on Polina valinud lugusid lapsepõlvest ja sirgumisest, oma kutsumuse, armastuse ja õnne otsimisest ning paljust muust.

Kontserdi raames esitletakse Jüri Arraku maali „Perekond“ Narva Muuseumi kunstikogust – kunstiteadlane Elena Howarth jutustab selle maali saamisloost ja tõlgendustest.

Pilet 3 €

INFO: Tel. 359 9230, info@narvamuuseum.ee