näitus „Peata kanana liiklemise keerises“

Ürituse algus: 24.09.2018
Ürituse lõpp: 19.11.2018

Narva linnuses näeb 24. septembrist Eesti Maanteemuuseumi ajutist näitust „Peata kanana liiklemise keerises: 80 aastat liiklust, liiklusohte ja teavitustööd“, mis on pühendatud esimestele üleriigilistele liiklusnädalatele Eestis. Näitus on avatud linnuse torni 4. korrusel.

Maanteemuuseumi teadur Andres Seene selgitab esmapilgul kummaliselt kõlavat näitusepealkirja: „80 aastat tagasi toimunud liiklusnädalate ajal liikusid suuremate linnade tänavatel nii peata kanadeks kostümeeritud balletiartistid kui ka autod ja hobuvankrid, mida juhtisid üleelusuuruses viinapudeleid. See oli kui šokikampaania.“

Aastakümnete jooksul on järjepidev ennetustöö aidanud tasakaalustada autostumise varjukülgi ning olnud üheks põhjuseks, miks kasvava autode arvukuse juures on raskete õnnetuste suhtarv üha vähenenud. Näitusel saabki tutvuda ennetustöö ajalooga Eestis ja näha erinevate ajastute õppefilme.

Näitus jääb Narva linnuses avatuks 19. novembrini.

Näituse koostajad on Andres Seene ja Paavo Kroon. Konsultandid: Eve-Mai Valdna, Jürgen Laos, Villu Vane. Allikmaterjalid: Jürgen Laos, Tallinna Linnaarhiiv, Rahvusarhiiv. Kujundus: LooLoo OÜ.