AD 2016 Agnus Dei

Ürituse algus: 06.03.2016 14:00
Ürituse lõpp: 06.03.2016

Kirikupühad Maarjamaal. AGNUS DEI

Pühapäeval, 6. märtsil kl 16.00 toimub Narva linnuses kontserdiagentuuri Corell Music juba kümme aastat publikut rõõmustanud kontserdisarja „Kirikupühad Maarjamaal“ paastuaja kontsert AD 2016 AGNUS DEI. Kontsert on on pühendatud 1944. aasta Narva, Tartu ja Tallinna märtsipommitamiste ning sõjapurustuste kurvale mälestusele.

Kavas on „Agnus Dei“ - barokiaja meistrite kaunimad aariad kontratenorile paastu- ja kannatusaja meeleoludes, sonaadid ja triosonaadid (Bach, Vivaldi, Purcell, Telemann, Boismortier jt).

Seekord on tähelepanu all 10. veebruaril algav 40 päeva kestev paastuaeg, mis lõpeb kannatusaja ja Vaikse nädala algusega Palmipuudepühal 20. märtsil. Paastuaeg on mõtiskluste, enese sisse vaatamise ja asjatult kannatanute meenutamise aeg. Kontserdid AGNUS DEI märtsi alguses langevad ajaliselt kokku II Maailmasõja pommitamistega. Aastatel 1942-44 said Maarjamaa paljud linnad tohutuid sõjapurustusi ning hukkus väga palju rahumeelseid linnakodanikke. Kõige kohutavamad olid 1944. aasta märtsipommitamised 6.-7. ööl Narvas, 9.-10. Tallinnas ja 25.-26. Tartus. Jäädavalt kadusid sellised ajaloolised pärlid nagu Narva barokne vanalinn, Tartu Vanemuine ja Kivisild ning osa Tallinna vanalinnast koos paljude kesklinna elupiirkondadega.

Märtsipommitamiste ja nende ohvrite mälestuskontserdid toovad publiku ette müstilise kõlaga hääleliigi esindajana kontratenori Ivo Posti ning ajastu pillidel musitseeriva barokkansambli Corelli Consort. Selle erilise meeshääle esituses saab nautida imekauneid teoseid barokiaja meistritelt.

Sissepääs kontserdile TASUTA!

Lisainfo: www.corelli.ee, www.facebook.com/corellimusic